dndpallanen
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

dndpallanen

dungeons and dragon
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Τι είδους creatures σας αρέσει να βάζετε????

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
roerix
Admin
Admin
roerix


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 14/05/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : athens

Τι είδους creatures σας αρέσει να βάζετε???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τι είδους creatures σας αρέσει να βάζετε????   Τι είδους creatures σας αρέσει να βάζετε???? Icon_minitimeΤετ Ιουλ 29, 2009 2:00 pm

Θέλω να ρωτήσω όσοι είναι dm ή θα έκαναν τους dm τι τέρατα προτιμούν να βάζουν.

Προσωπικά μου αρέσει να βάζω undead και golems. Αλλά δεν με πειράζει να βάζω και άλλα είδη πλασμάτων. Αυτό που προσπαθώ είναι να βάλω κάτι διαφορετικό απο τα συνηθισμένα πάνω σε ένα καλό στόρυ. Αλλά και αν βάλω κάποια γνωστά προσπαθώ να τα εντάξω σε ένα καλό πλαίσιο ιστορίας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dndpallanen.forumgreek.com
3an8os
Lord
Lord
3an8os


Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2009
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθηνα

Τι είδους creatures σας αρέσει να βάζετε???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι είδους creatures σας αρέσει να βάζετε????   Τι είδους creatures σας αρέσει να βάζετε???? Icon_minitimeΤετ Ιουλ 29, 2009 10:39 pm

εγω προτιμω να παιζω τερατα με καποιες ιδιοτητες η καποια εξιδικευση...!
θα προτιμησω δλδ ενα carion crawler που μπορει να παραλυσει τον αντιπαλο παρα εναν ogre...!
αλλα και το στορυ μου να ειναι τετοιο που θα βαλω εναν ogre θα προσπαθησω να τον κανω διαφορετικο...οπως πχ να εχει καποια περιεργη γι αυτον κλαση οπως ενος rogue..ή οπως εχω κανει να αφηνει τους αλλους να πολεμανε και αυτος να πεταει μεγαλους βραχους...!
ενδυναμωνεις το rp και το ενδιαφερον του παιχνιδιου ετσι και σαν DM απ'το να πεις...
και τωρα βλεπετε ξαφνικα μπροστα σας 2 ορκ....!
ειναι διαφορετικο...επισης οσο χαζα και αν ειναι τα περισσοτερα πλασμα εχουν παντα μια στρατηγικη για να πιανουν την λεια τους,...!
αυατα απο εμενα....!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
roerix
Admin
Admin
roerix


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 14/05/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : athens

Τι είδους creatures σας αρέσει να βάζετε???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι είδους creatures σας αρέσει να βάζετε????   Τι είδους creatures σας αρέσει να βάζετε???? Icon_minitimeΤετ Ιουλ 29, 2009 11:06 pm

Γενικά και εμένα που αρέσουν τα περίεργα πλάσματα. Ένα μου άρεσε και το έφτιαξα ήταν μια αράχνη.

Πήρα μια large spider, μετά βρήκα και ένα template απο ένα βιβλίο όπου μπορούσες να συνδυάσεις spider swarm μεταξύ τους και να βγάλουν σε μέγεθος μια large αράχνη απο μικρές αραχνούλες. Έτσι πήρα την κανονική αράχνη και έριξα απο πάνω της το template με τις μικρές αράχνες.....και βγήκε ενα huge πλάσμα....
Έττσι στην αρχή πολέμαγαν τις μικρές αράχνες και μετά την άλλη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dndpallanen.forumgreek.com
Drizzt Do'Urden
Lord
Lord
Drizzt Do'Urden


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 15/05/2008
Ηλικία : 31
Τόπος : Αναμεσα στην φυλη μου,τα HALF-ORCS!!!

Τι είδους creatures σας αρέσει να βάζετε???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι είδους creatures σας αρέσει να βάζετε????   Τι είδους creatures σας αρέσει να βάζετε???? Icon_minitimeΤετ Αυγ 26, 2009 3:52 pm

Δεν παιζω DM συχνα, αλλα οποτε εχω παιξει τα τερατα μου συνηθως σκωτονουν τους παικτες,
ισως να μην μπορω να υπολογισω CR καλα. Κατα τα αλλα τα huge τερατα ειναι η αγαπη μου Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τι είδους creatures σας αρέσει να βάζετε????
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
dndpallanen :: Dungeons & Dragons :: Mόνο για DM !!!-
Μετάβαση σε: