dndpallanen
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

dndpallanen

dungeons and dragon
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο????

Πήγαινε κάτω 
+2
takis_17
roerix
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
roerix
Admin
Admin
roerix


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 14/05/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : athens

Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο????   Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Icon_minitimeΠεμ Μάης 15, 2008 5:05 pm

Από άλλες τις εκδόσεις που έχετε παίξει ποια σας άρεσε περισσότερο και γιατί????

Εγώ έχω παίξει 3 και 3.5 και η μόνη διαφορά που έχω δει είναι οι πληθώρα των prestige & feats στην 3.5!!!! κατά τα άλλα μου φαίνονται ίδιες!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dndpallanen.forumgreek.com
takis_17
Lord
Lord
takis_17


Αριθμός μηνυμάτων : 71
Ημερομηνία εγγραφής : 15/05/2008
Ηλικία : 33
Τόπος : -----

Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο????   Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Icon_minitimeΠαρ Μάης 16, 2008 11:26 am

και εγω εχω παιξει 3 και 3,5...
η 3,5 για μενα ειναι η πιο ολοκληρωμενη....και σωστα φτιαγμενη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://aurodreth.blogspot.com
Drizzt Do'Urden
Lord
Lord
Drizzt Do'Urden


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 15/05/2008
Ηλικία : 31
Τόπος : Αναμεσα στην φυλη μου,τα HALF-ORCS!!!

Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο????   Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Icon_minitimeΣαβ Μάης 17, 2008 6:32 pm

Exw pai3ei 2 kai 3.5 kai exw na pw pws h 2h einai klasseis anoterh apo thn 3.5


Αν είναι εύκολο γράφεται στα ελληνικά!!!!! Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
blindguard
Adventurer
Adventurer
blindguard


Αριθμός μηνυμάτων : 31
Ημερομηνία εγγραφής : 19/05/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : a8hna

Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο????   Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Icon_minitimeΤρι Μάης 27, 2008 2:06 pm

apo oti exw diavasei guys h 3.5 einai pio oloklhrwmenh apo tis prohgoumenes kai epeidh exoun ftiaxtei kapoia pragmata einai mia apo tis kalhteres pou exw diavasei kai pai3ei san paixths...an kai exw pai3ei thn 3 kai diavasei tis prohgoumenes mporw na exw apopsh gi'auto to 8ema....elpizw na sas exw dwsei mia oloklhromenh apanthsh.......kai gia na apanthsw sto half-orc mas......tsakaman h 2 se sxesh me thn 3.5 exei para polles diafores....an 8eleis na tis deis prepei na arxhseis apo tous kanones pou isxuoun prwta kai meta na krineis.epeidh to harm kai heal sthn 2 kanoun trelo damage kai healing den shmainei oti sthn 3.5 den kanoun..apla diavase prin krineis kai pare perisoterh empeiria me thn 3.5.......


Αν είναι εύκολο γράφεται στα ελληνικά!!!!! Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drizzt Do'Urden
Lord
Lord
Drizzt Do'Urden


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 15/05/2008
Ηλικία : 31
Τόπος : Αναμεσα στην φυλη μου,τα HALF-ORCS!!!

Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο????   Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Icon_minitimeΤετ Μάης 28, 2008 9:49 pm

blindguard έγραψε:
apo oti exw diavasei guys h 3.5 einai pio oloklhrwmenh apo tis prohgoumenes kai epeidh exoun ftiaxtei kapoia pragmata einai mia apo tis kalhteres pou exw diavasei kai pai3ei san paixths...an kai exw pai3ei thn 3 kai diavasei tis prohgoumenes mporw na exw apopsh gi'auto to 8ema....elpizw na sas exw dwsei mia oloklhromenh apanthsh.......kai gia na apanthsw sto half-orc mas......tsakaman h 2 se sxesh me thn 3.5 exei para polles diafores....an 8eleis na tis deis prepei na arxhseis apo tous kanones pou isxuoun prwta kai meta na krineis.epeidh to harm kai heal sthn 2 kanoun trelo damage kai healing den shmainei oti sthn 3.5 den kanoun..apla diavase prin krineis kai pare perisoterh empeiria me thn 3.5.......


Αν είναι εύκολο γράφεται στα ελληνικά!!!!! Ευχαριστώ

Το θεμα δεν ειναι πια ειναι η πιο ολοκληρωμενη και ποια ειναι η εμπειρια μου το θεμα του post ειναι να πουμε την αγαπημενη μας εκδοση.... οποτε αυτο και εκανα!!! και εχω να πω οτι η 3.5 μιας και εσυ αρχισες τις κατακρισεις οτι αν παιξεις 2 θα καταλαβεις πως ειναι πιο ολοκληρωμενη... το να διαβαζεις μονο δεν σου δινει ολοκληρωμενη αποψη για μια εκδοση... εγω εχω εμπειρια και απο τις 2 αυτες εκδοσεις (2,3.5) και μπορο να εχω ολοκληρωμενη αποψη... αυτα........!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
roerix
Admin
Admin
roerix


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 14/05/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : athens

Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο!!!!!!   Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Icon_minitimeΤετ Μάης 28, 2008 10:05 pm

Λοιπόν πιστεύω ότι η κάθε έκδοση έχει δώσει και απο κάτι που είτε βελτίωνει την επόμενη είτε απομακρύνεται!!!!

Βέβαια θα συμφωνήσω ότι αν δεν έχεις παίξεις κάποια δεν μπορείς να έχεις τα ίδια συμπεράσματα σε σχέση με αυτόν που έχει παίξει την κάθε συγκεκριμένη έκδοση

Εμένα μου άρεσε περισσότερο η 3 edition μόνο και μόνο επείδη δεν έχει την πληθώρα των βιβλίων της 3.5 edition

Ακόμα εγω σε πολλές περιπέτειες μου έχω δανείστει στοιχεία απο πιο παλίες εκδόσεις κυριώς της 3 edition που δεν απέχει και πολύ χρονικά

Τέλος το θέμα είναι να διασκεδάζεις με όποια έκδοση παίζεις!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dndpallanen.forumgreek.com
Drizzt Do'Urden
Lord
Lord
Drizzt Do'Urden


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 15/05/2008
Ηλικία : 31
Τόπος : Αναμεσα στην φυλη μου,τα HALF-ORCS!!!

Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο????   Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Icon_minitimeΤετ Μάης 28, 2008 10:07 pm

roerix έγραψε:
Λοιπόν πιστεύω ότι η κάθε έκδοση έχει δώσει και απο κάτι που είτε βελτίωνει την επόμενη είτε απομακρύνεται!!!!

Βέβαια θα συμφωνήσω ότι αν δεν έχεις παίξεις κάποια δεν μπορείς να έχεις τα ίδια συμπεράσματα σε σχέση με αυτόν που έχει παίξει την κάθε συγκεκριμένη έκδοση

Εμένα μου άρεσε περισσότερο η 3 edition μόνο και μόνο επείδη δεν έχει την πληθώρα των βιβλίων της 3.5 edition

Ακόμα εγω σε πολλές περιπέτειες μου έχω δανείστει στοιχεία απο πιο παλίες εκδόσεις κυριώς της 3 edition που δεν απέχει και πολύ χρονικά

Τέλος το θέμα είναι να διασκεδάζεις με όποια έκδοση παίζεις!!!!!!!

σωστοοοοοοοοοοο!!!!
συμφωνω απολυτα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Manolikakis
Adventurer
Adventurer
Manolikakis


Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2008
Ηλικία : 31
Τόπος : Athina

Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο????   Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Icon_minitimeΣαβ Ιουν 21, 2008 12:18 am

Παιδεσ μια εστι η εκδοση 2η η πιο ολοκληρομενη αφτη στιν οποια μπορισ να κανεις οτι θεσ οπωσ το θες LONG LIVE 2nd EDITION LONG LIVE AD&D and RAVENLOFT 4 EVER
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Araphoth
Adventurer
Adventurer



Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 01/08/2008

Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο????   Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Icon_minitimeΠαρ Αυγ 01, 2008 5:25 pm

3,5 μακραν.Εχω παιξει 2 και 3 και μπορω να πω οτι ειχαν πολλα λαθη και κενα ενω η 3,5 περαν οτι τα σχετικα λαθη εχουν διορθωθει υπαρχει και ΑΠΕΙΡΗ ποσοτητα υλικου για να φτιαξεις οτι τρελο συνδυασμο θες.Επισης μεταξυ μας και πειτε μου αν εχω αδικο η 2 η 3,5 και 4 ειναι τελειος διαφορετικα παιχνιδια για να συγκριθουν και το λεω αυτο γιατι παιζω DnD απο το 2001 και θεωρω οτι πλεον μπορω να κρινω εκ του ασφαλους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
roerix
Admin
Admin
roerix


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 14/05/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : athens

Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο????   Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο???? Icon_minitimeΣαβ Αυγ 09, 2008 3:30 pm

Κοιτα η συγκριση που κανουμε νομίζω οτι ειναι περισσοτερο για την κεντρική ιδέα και πως έχει εξελιχθει το παιχνίδ μέσα απο τα χρόνια...και είναι λογικό πιστεύω να είναι καλύτερες οι εκδόσεις που θα βγαίνουν μόνο και μόνο επειδή πηγαίνουν σύμφωνα με τις τάσεις και τις απαιτήσεις της εποχής... όσο για το πόσο διαφορετικά παιχνίδια είναι μπορώ να πω ότι σε κάποια σημεία ναι είναι διαφορετικά λόγω τον κανόνων και μόνο!!!!

Αυτά τα λίγα απο μένα...και θα παίζω για αρκετό καιρό 3.5!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dndpallanen.forumgreek.com
 
Ποιά έκδοση σας άρεσε περισσότερο????
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
dndpallanen :: Dungeons & Dragons :: Περί rpg-
Μετάβαση σε: