dndpallanen
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

dndpallanen

dungeons and dragon
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 ti eidous maxh protimate???

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
blindguard
Adventurer
Adventurer
blindguard


Αριθμός μηνυμάτων : 31
Ημερομηνία εγγραφής : 19/05/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : a8hna

ti eidous maxh protimate??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ti eidous maxh protimate???   ti eidous maxh protimate??? Icon_minitimeΤετ Μάης 28, 2008 10:47 am

8a h8ela na mou peite ti eidous maxh protimate...apo konta me to3a h me 3orkia????


elpizw na apanthsete suntoma kai na xarakthrhsete thn dikia mou apopsh h opoia einai analoga to eidos tou xarakthra sou epilegeis kai ton tropo maxhs.......................



Αν είναι εύκολο γράφεται στα ελληνικά!!!!! Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
roerix
Admin
Admin
roerix


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 14/05/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : athens

ti eidous maxh protimate??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τι είδος μάχης προτιμάω   ti eidous maxh protimate??? Icon_minitimeΤετ Μάης 28, 2008 9:07 pm

Νομίζω ότι το καλύτερο είδος μάχης είναι απο μακρία είτε με τόξα είτε με ξόρκια, βέβαια το καλύτερο είναι αν μπορείς να συνδυάσεις και τα 2!!!!!

οι λόγοι είναι πολλοί
1) ότι δεν κινδυνεύεις τόσο εύκολα όσο απο κοντά ειδικά όταν αντιμετώπίζεις monster που κάνουν τρελή ζημιά απο κοντά

2) ότι εχθρός και αν βρεθεί μπορεί να χτυπήσεις, ειδικά με πλάσματα που πετάνε και οι άλλοι χαρακτήρες απλά κάθονται και κοιτάνε (μην πει κανεις απο κοντά οτι έχει μειονέκτημα γιατί οι archers έχουν feats μου το ξεπερνάνε αυτό)

3) αν έχεις χαρακτήρα με multi class με rogue ειναι ότι πιο ιδανικό αφού κάνεις πιο εύκολα sneak attack

4) είναι κάτι που δεν μου αρέσει που το λέω αλλά είναι είναι κατα 90%-100% σίγουρο ότι θα πάρει xp, αφού μέχρι οι άλλοι να φτάσουν στο monster εσύ μπορεί να ρίχνεις είτε το 2ο βέλος είτε το 2ο ξόρκι σου

ΥΓ 1. μην πει κανείς ότι είναι δειλία να παίζεις απο μακρία αλλά να σκεφτείτε ότι σας καλύπτει τα νώτα!!!!!!

ΥΓ 2. πάντως δεν είναι κακό να έχει και ο χαρακτήρας ένα σπαθί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα τελειώσουν τα βέλη ή τα ξόρκια, ή αν θα σπάσει η χορδή του τόξου

ΥΓ 3. ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΠΙΣΩΠΛΑΤΑ ΒΕΛΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ FIREBALL!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dndpallanen.forumgreek.com
Drizzt Do'Urden
Lord
Lord
Drizzt Do'Urden


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 15/05/2008
Ηλικία : 31
Τόπος : Αναμεσα στην φυλη μου,τα HALF-ORCS!!!

ti eidous maxh protimate??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ti eidous maxh protimate???   ti eidous maxh protimate??? Icon_minitimeΤετ Μάης 28, 2008 9:36 pm

χμ..... σιγουρα μαχη απο κοντα...
Γιατι?
γιατι απλα μου αρεσει περισσοτερο και ας λεει ο roerix οτι θελει.... χεχε

Σημειωμα προς roerix:Λοιπον που λες οι τοξοτες ειναι πραγματικα δειλοι..... κατι 3εραν οι Σπαρτιατες!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
takis_17
Lord
Lord
takis_17


Αριθμός μηνυμάτων : 71
Ημερομηνία εγγραφής : 15/05/2008
Ηλικία : 33
Τόπος : -----

ti eidous maxh protimate??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ti eidous maxh protimate???   ti eidous maxh protimate??? Icon_minitimeΤρι Ιουν 03, 2008 12:01 am

λοιπόν έχουμε και λέμε.....
ξεκινάς από μακρυά χτυπάς όσο μπορείς και μετά τα πετάς όλα και πας κοντά και τους ξεσκίζεις.(το 2ο δεν είναι αναγκαίο γιατί μπορεί να τον έχεις σφάξει).
αυτά.........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://aurodreth.blogspot.com
Manolikakis
Adventurer
Adventurer
Manolikakis


Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2008
Ηλικία : 31
Τόπος : Athina

ti eidous maxh protimate??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ti eidous maxh protimate???   ti eidous maxh protimate??? Icon_minitimeΣαβ Ιουν 21, 2008 12:28 am

Tα spells νικοθν τα παντα η κοντα η μακρια (επισεις δεν εχει σιμασια τι feats εχεις παντα τρος attack of aportunity απο τον αλλο οταν βαρας με τοξο διπλα τοθ μονο με epic feat πεζι να μιν φας)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
roerix
Admin
Admin
roerix


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 14/05/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : athens

ti eidous maxh protimate??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ti eidous maxh protimate???   ti eidous maxh protimate??? Icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2009 1:09 pm

Καταρχήν πάω τρελά τους Σπαρτιάτες. Αν τους σύγκρινα με κάποια φυλή απο το D&D θα το έκανα με τους νάνους, (οι νάνοι είναι η αγαπημένη μου φυλή, αμα δεις άλλο thread). Δυστηχώς όμως οι Σπαρτιάτες γνώρισαν αρκετές είτες ήττες επειδή δεν έπαιζαν με τόξα.

Και προτιμώ τα τόξα, γιατί μέχρι να φτάσεις θα του έχω κάνει ήδη αρκετή ζημιά και εσύ απλά θα το αποτελειώσεις.

Και ναι τα ξόρκια όντως είναι θανατηφόρα είτε κοντά είτε μακρία +1 απο μένα manolikaki
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dndpallanen.forumgreek.com
 
ti eidous maxh protimate???
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
dndpallanen :: Dungeons & Dragons :: Η Γωνιά του Παίχτη-
Μετάβαση σε: